İçeriğe geç

Gömeç Yol Tarifi

Balıkesir Gömeç yol tarifi; yazımızda öncelikle Gömeç şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gömeç’e nasıl gidilir? Gömeç yol tarifi? Gömeç yol haritası? Gömeç İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gömeç İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Balıkesir’in ilçesi olan Gömeç, Balıkesir’in yerleşim yerlerinden biridir. Gömeç İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 171 km2’dir. Gömeç ilçesinin rakımı ise 16 m olarak hesaplanmıştır. Gömeç ilinin Kuzeyinde Burhaniye, Güneyinde ise Ayvalık ilçeleri bulunmaktadır. Gömeç ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Gömeç İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Gömeç ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 14.175 nüfusa sahiptir.

Gömeç İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Gömeç Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Gömeç’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Gömeç Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gömeç’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Gömeç’e Nasıl Gidilir? Gömeç Yol Tarifi

Gömeç’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Gömeç’a gelebilirsiniz. Gömeç karayolu ile Balıkesir şehir merkezine 119 km, İstanbul’a yaklaşık 389 km, Ankara’ya yaklaşık 642 km, İzmir’den ise yaklaşık 169 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Balıkesir Şehir Merkezinde yer alan Balıkesir Merkez Havalimanı’na gidebilirsiniz. Balıkesir Merkez Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Gömeç ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Balıkesir’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Balıkesir demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Gömeç ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.