Gömeç Posta Kodu

Gömeç Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Gömeç Posta Kodu Sorgulama

Gömeç’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde-mahalle-köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Gömeç ilçesi Hakkında

Gömeç ilçesi alan olarak Türkiye’nin sekiz yüz kırk dokuzuncu en büyük ilçesidir. Marmara bölgesinde yer alan Balıkesir’in ilçesi olan Gömeç, Balıkesir’in yerleşim yerlerinden biridir. Gömeç İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 171 km2’dir. Rakımı ise 16 m olarak hesaplanmıştır. Gömeç ilinin Kuzeyinde Burhaniye, Güneyinde ise Ayvalık ilçeleri bulunmaktadır. Gömeç ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Gömeç İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Gömeç ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 15.207 nüfusa sahiptir.

Gömeç Posta Kodu
Gömeç Posta Kodu