İçeriğe geç

Gölyaka Posta Kodu

Gölyaka Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Gölyaka Posta Kodu Sorgulama

Gölyaka’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Gölyaka ilçesi Hakkında

Gölyaka ilçesi alan olarak Türkiye’nin sekiz yüzüncü en büyük ilçesidir. Karadeniz bölgesinde yer alan Düzce’nin ilçesi olan Gölyaka, Düzce’nin yerleşim yerlerinden biridir. Gölyaka İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 228 km2’dir. Rakımı ise 131 m olarak hesaplanmıştır. Gölyaka ilçesinin Kuzeyinde Gümüşova ve Çilimli, doğusunda Düzce Merkez ve Kaynaşlı, batısında Sakarya, Güneyinde ise Bolu ilçeleri bulunmaktadır. Gölyaka ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Gölyaka İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Gölyaka ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 20.408 nüfusa sahiptir.

Gölyaka Posta Kodu
Gölyaka Posta Kodu