Gölpazarı Posta Kodu

Gölpazarı Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Gölpazarı Posta Kodu Sorgulama

Gölpazarı’nda yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde-mahalle-köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Gölpazarı ilçesi Hakkında

Gölpazarı ilçesi alan olarak Türkiye’nin dört yüz yetmiş altıncı en büyük ilçesidir. Marmara bölgesinde yer alan Bilecik’in ilçesi olan Gölpazarı, Bilecik’in yerleşim yerlerinden biridir. Gölpazarı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 670 km2’dir. Rakımı ise 539 m olarak hesaplanmıştır. Gölpazarı ilinin Kuzeyinde Sakarya, doğusunda ise Yenipazar, batısında Bilecik merkez, Güneyinde ise Söğüt ilçeleri bulunmaktadır. Gölpazarı ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Gölpazarı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Gölpazarı ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 9.463 nüfusa sahiptir.

Gölpazarı Posta Kodu
Gölpazarı Posta Kodu