İçeriğe geç

Gölova Yol Tarifi

Sivas Gölova yol tarifi; yazımızda öncelikle Gölova şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gölova’ya nasıl gidilir? Gölova yol tarifi? Gölova yol haritası? Gölova İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gölova İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas’ın ilçesi olan Gölova, Sivas’ın yerleşim yerlerinden biridir. Gölova İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 286 km2’dir. Gölova ilçesinin rakımı ise   1.336 m olarak hesaplanmıştır. Gölova ilçesinin Kuzeyinde Giresun, doğusunda ve güneyinde Erzincan, batısında Akıncılar ilçeleri bulunmaktadır. Gölova ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Gölova İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Gölova ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 3.664 nüfusa sahiptir.

Gölova İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Gölova Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Gölova’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Gölova Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gölova’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

https://www.google.com/maps/d/u/1/edit?hl=tr&mid=1sAfsLDrhWJWYNHs41BsJj82e2QXSUmBo&ll=40.061900985565586%2C38.6069420255994&z=16

Gölova’ya Nasıl Gidilir? Gölova Yol Tarifi

Gölova’ya kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Gölova’ya gelebilirsiniz. Gölova karayolu ile Sivas şehir merkezine 171 km, İstanbul’a yaklaşık 952 km, Ankara’ya yaklaşık 580 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.305 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Sivas Şehir Merkezinde yer alan Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’na gidebilirsiniz. Sivas Nuri Demirağ Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Gölova ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Sivas’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Sivas demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Gölova ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.