İçeriğe geç

Gölova Mahalleleri

Gölova İlçesi

Gölova mahalleleri, Gölova ilçesi alan olarak Türkiye’nin yedi yüz kırk altıncı en büyük ilçesidir. İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas’ın ilçesi olan Gölova, Sivas’ın yerleşim yerlerinden biridir. Gölova İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 286 km2’dir. Gölova ilçesinin rakımı ise 1.336 m olarak hesaplanmıştır. Gölova ilçesinin Kuzeyinde Giresun, doğusunda ve güneyinde Erzincan, batısında Akıncılar ilçeleri bulunmaktadır. Gölova ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Gölova İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Gölova ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 3.478 nüfusa sahiptir.

Gölova ilçesini coğrafi konumu ise 40° 3′ 40.3704” Kuzey ve 38° 36′ 31.2372” Doğu gps koordinatlarıdır.

Gölova Mahalleleri

Gölova ilçesinin 4 mahallesi bulunmaktadır. Gölova ilçesinin 28 tane köy yerleşkesi bulunmaktadır. Gölova mahalleleri arasında en fazla nüfusa sahip mahalleleri sırasıyla Fevzi Çakmak mahallesi ve A. Camii mahalleleridir. En az nüfusa sahip olan mahalleri ise sırasıyla Çalkaya mahallesi ve Alsancak mahalleleridir.

Gölova Mahalleleri
Gölova Mahalle Haritası

Diğer mahalleleri alfabetik sırasıyla aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

GÖLOVA MAHALLELERİ

  • A.Camii Mah.
  • Alsancak Mah.
  • Çalkaya Mah.
  • Fevzi Çakmak Mah.

Gölova Tarihi ve Gezilecek Yerler

Gölova mahalleleri, Gölova Kültür ve Sanat Evi gibi yerler bulunmaktadır. Sivas ilinin turizm açısından önemli ve odak noktası potansiyelinde olan, dini yapıları ve tarihi yapıların yanı sıra doğal harikalarını barındıran doğa ve kültür turizmi için tercih edilmesi gereken ilçelerimiz arasında yer almaktadır.

Gölova Tarihi ve Gezilecek Yerler

Gölova Kaymakamlığı resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Gemerek Mahalleleri sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz…