İçeriğe geç

Gölmarmara Posta Kodu

Gölmarmara Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Gölmarmara Posta Kodu Sorgulama

Gölmarmara’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Gölmarmara ilçesi Hakkında

Gölmarmara ilçesi alan olarak Türkiye’nin yedi yüz yirmi dördüncü en büyük ilçesidir. Ege bölgesinde yer alan Manisa’nın ilçesi olan Gölmarmara, Manisa’nın yerleşim yerlerinden biridir. Gölmarmara İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 310 km2’dir. Rakımı ise 115 m olarak hesaplanmıştır. Gölmarmara ilçesinin Kuzeyinde Akhisar ve Gördes, doğusunda ise Salihli, batısında Saruhanlı, Güneyinde ise Ahmetli ve Salihli ilçeleri bulunmaktadır. Gölmarmara ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Gölmarmara İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Gölmarmara ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 15.335 nüfusa sahiptir.

Gölmarmara Posta Kodu
Gölmarmara Posta Kodu