İçeriğe geç

Gölmarmara Mahalleleri

Gölmarmara İlçesi

Gölmarmara mahalleleri, Gölmarmara ilçesi alan olarak Türkiye’nin yedi yüz yirmi dördüncü en büyük ilçesidir. Ege bölgesinde yer alan Manisa’nın ilçesi olan Gölmarmara, Manisa’nın yerleşim yerlerinden biridir. Gölmarmara İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 310 km2’dir. Gölmarmara ilçesinin rakımı ise 115 m olarak hesaplanmıştır. Gölmarmara ilçesinin Kuzeyinde Akhisar ve Gördes, doğusunda ise Salihli, batısında Saruhanlı, Güneyinde ise Ahmetli ve Salihli ilçeleri bulunmaktadır. Gölmarmara ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Gölmarmara İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Gölmarmara ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 15.335 nüfusa sahiptir.

Gölmarmara ilçesini coğrafi konumu ise 38° 42′ 50.0868” Kuzey ve 27° 55′ 6.3372” Doğu gps koordinatlarıdır.

Gölmarmara Mahalleleri

Gölmarmara ilçesinin 21 mahallesi bulunmaktadır. Gölmarmara ilçesinin 11 tane köy yerleşkesi bulunmaktadır. Gölmarmara mahalleleri arasında en fazla nüfusa sahip mahalleleri sırasıyla Atatürk mahallesi, Ozanca mahallesi ve İsmetpaşa mahalleleridir. En az nüfusa sahip olan mahalleri ise sırasıyla Yunuslar mahallesi, Kılcanlar mahallesi ve Hacıbaştanlar mahalleleridir.

Gölmarmara Mahalleleri

Diğer mahalleleri alfabetik sırasıyla aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

GÖLMARMARA MAHALLELERİ

 1. Atatürk Mah.
 2. Ayanlar Mah.
 3. Beyler Mah.
 4. Çamköy Mah.
 5. Çömlekçi Mah.
 6. Değnekler Mah.
 7. Eski Camii Mah.
 8. Hacıbaştanlar Mah.
 9. Hacıveliler Mah.
 10. Hıroğlu Mah.
 11. İhsaniye Mah.
 12. İsmetpaşa Mah.
 13. Kayaaltı Mah.
 14. Kayapınar Mah.
 15. Kılcanlar Mah.
 16. Ozanca Mah.
 17. Taşkuyucak Mah.
 18. Tiyenli Mah.
 19. Yeni Camii Mah.
 20. Yeniköy Mah.
 21. Yunuslar Mah.

Gölmarmara Tarihi ve Gezilecek Yerler

Gölmarmara mahalleleri, Şahuban Camisi, Halime Hatun Külliyesi, Bin Tepeler Bölgesi Kral Mezarları, Marmara Gölü ve Akpınar Mesire Yeri gibi yerler bulunmaktadır. Manisa ilinin turizm açısından önemli ve odak noktası potansiyelinde olan, dini yapıları ve tarihi yapıların yanı sıra doğal harikalarını barındıran doğa ve kültür turizmi için tercih edilmesi gereken ilçelerimiz arasında yer almaktadır.

Gölmarmara Belediyesi resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Gördes Mahalleleri sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz…