İçeriğe geç

Gölköy Yol Tarifi

Ordu Gölköy yol tarifi; yazımızda öncelikle Gölköy şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gölköy’e nasıl gidilir? Gölköy yol tarifi? Gölköy yol haritası? Gölköy İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gölköy İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Ordu’nun ilçesi olan Gölköy, Ordu’nun yerleşim yerlerinden biridir. Gölköy İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 421 km2’dir. Gölköy ilçesinin rakımı ise 829 m olarak hesaplanmıştır. Gölköy ilçesinin Kuzeyinde Gürgentepe ve Ulubey, doğusunda Mesudiye, batısında Kabataş ve Aybastı, Güneyinde ise Sivas ilçeleri bulunmaktadır. Gölköy ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Gölköy İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Gölköy ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 28.332 nüfusa sahiptir.

Gölköy İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Gölköy Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Gölköy’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Gölköy Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gölköy’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Gölköy’e Nasıl Gidilir? Gölköy Yol Tarifi

Gölköy’e kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Gölköy’e gelebilirsiniz. Gölköy karayolu ile Ordu şehir merkezine 52.3 km, İstanbul’a yaklaşık 906 km, Ankara’ya yaklaşık 573 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.259 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Ordu Şehir Merkezinde yer alan Ordu Giresun Havalimanı’na gidebilirsiniz. Ordu Giresun Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Gölköy ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.