İçeriğe geç

Gölköy Posta Kodu

Gölköy Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Gölköy Posta Kodu Sorgulama

Gölköy’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Gölköy ilçesi Hakkında

Gölköy ilçesi alan olarak Türkiye’nin altı yüz otuz yedinci en büyük ilçesidir. Karadeniz bölgesinde yer alan Ordu’nun ilçesi olan Gölköy, Ordu’nun yerleşim yerlerinden biridir. Gölköy İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 421 km2’dir. Rakımı ise 829 m olarak hesaplanmıştır. Gölköy ilçesinin Kuzeyinde Gürgentepe ve Ulubey, doğusunda Mesudiye, batısında Kabataş ve Aybastı, Güneyinde ise Sivas ilçeleri bulunmaktadır. Gölköy ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Gölköy İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Gölköy ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 28.084 nüfusa sahiptir.

Gölköy Posta Kodu
Gölköy Posta Kodu