İçeriğe geç

Gölhisar Yol Tarifi

Burdur Gölhisar yol tarifi; yazımızda öncelikle Gölhisar şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gölhisar’a nasıl gidilir? Gölhisar yol tarifi? Gölhisar yol haritası? Gölhisar İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gölhisar İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Burdur’un ilçesi olan Gölhisar, Burdur’un yerleşim yerlerinden biridir. Gölhisar İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 494 km2’dir. Gölhisar ilçesinin rakımı ise 1.009 m olarak hesaplanmıştır. Gölhisar ilinin Kuzeyinde ve doğusunda ise Çavdır, batısında Denizli, Güneyinde ise Altınyayla ilçeleri bulunmaktadır. Gölhisar ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Gölhisar İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Gölhisar ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 22.399 nüfusa sahiptir.

Gölhisar İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Gölhisar Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Gölhisar’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Gölhisar Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gölhisar’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Gölhisar’a Nasıl Gidilir? Gölhisar Yol Tarifi

Gölhisar’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Gölhisar’a gelebilirsiniz. Gölhisar karayolu ile Burdur şehir merkezine 101 km, İstanbul’a yaklaşık 685 km, Ankara’ya yaklaşık 530 km, İzmir’den ise yaklaşık 335 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Burdur’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Burdur demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Gölhisar ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.