İçeriğe geç

Göle Yol Tarifi

Ardahan Göle yol tarifi; yazımızda öncelikle Göle şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Göle‘ye nasıl gidilir? Göle yol tarifi? Göle yol haritası? Göle İlçeleri Yol Güzergâhı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Göle İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ardahan’ın ilçesi olan Göle, Ardahan’ın yerleşim yerlerinden biridir. Göle İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1,290 km2’dir. Göle ilçesinin rakımı ise 2.030 m olarak hesaplanmıştır. Göle İlçesinin, Kuzeyinde, Ardahan Merkez, Doğusunda Kars, batısında Erzurum İlleri bulunmaktadır. Göle ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Göle İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Göle ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 25,187 nüfusa sahiptir.

Göle İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Göle Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Göle’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Göle Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Göle‘ye yol güzergâhı oluşturabilirsiniz.  

Göle’ye Nasıl Gidilir? Göle Yol Tarifi

Göle‘ye kara yolu, havayolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Göle‘ye gelebilirsiniz. Göle karayolu ile Ardahan şehir merkezine 45 km, İstanbul’a yaklaşık 1410 km, Ankara’ya yaklaşık 1047 km, İzmir’den ise yaklaşık 1763 km uzaklıktadır. Ardahan’a havayolu ulaşımı ve demiryolu ulaşımı bulunmamaktadır.