Göle Posta Kodu

Göle Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Göle Posta Kodu Sorgulama

Göle’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde-mahalle-köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Göle ilçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ardahan’ın ilçesi olan Göle, Ardahan’ın yerleşim yerlerinden biridir. İlçe alan olarak Türkiye’nin iki yüz yirminci en büyük ilçesidir. Göle İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1,290 km2’dir. Rakımı ise 2.030 m olarak hesaplanmıştır. Göle İlçesinin, Kuzeyinde, Ardahan Merkez, Doğusunda Kars, batısında Erzurum İlleri yer almaktadır. Göle ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Yazları sıcak ve ılık, kışları sert soğuk geçmektedir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmakta ve yatırım için uygun alanlar yer almaktadır. Bayburt Merkez İçesinin turizm sektöründe katkı sağlayacak noktaları da bulunmaktadır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de bulunmaktadır. Göle ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 24.822 nüfusa sahiptir.

Göle Posta Kodu
Göle Posta Kodu