İçeriğe geç

Gölcük Yol Tarifi

Kocaeli Gölcük yol tarifi; yazımızda öncelikle Gölcük şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gölcük’e nasıl gidilir? Gölcük yol tarifi? Gölcük yol haritası? Gölcük İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gölcük İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Kocaeli’nin ilçesi olan Gölcük, Kocaeli’nin yerleşim yerlerinden biridir. Gölcük İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 217 km2’dir. Gölcük ilçesinin rakımı ise 14 m olarak hesaplanmıştır. Gölcük ilçesinin doğusunda Başiskele, batısında Karamürsel, Güneyinde ise Bursa ilçeleri bulunmaktadır. Gölcük ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Gölcük İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Gölcük ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 165.663 nüfusa sahiptir.

Gölcük İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Gölcük Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Gölcük’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Gölcük Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gölcük’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Gölcük’e Nasıl Gidilir? Gölcük Yol Tarifi

Gölcük’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Gölcük’e gelebilirsiniz. Gölcük karayolu ile Kocaeli şehir merkezine 39.6 km, İstanbul’a yaklaşık 127 km, Ankara’ya yaklaşık 363 km, İzmir’den ise yaklaşık 446 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Kocaeli Şehir Merkezinde yer alan Kocaeli Cengiz Topel  Havalimanı’na gidebilirsiniz. Kocaeli Cengiz Topel  Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Gölcük ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kocaeli’ne demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Kocaeli demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Gölcük ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.