İçeriğe geç

Gölcük Posta Kodu

Gölcük Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Gölcük Posta Kodu Sorgulama

Gölcük’te yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Gölcük ilçesi Hakkında

Gölcük ilçesi alan olarak Türkiye’nin sekiz yüz on dördüncü en büyük ilçesidir. Marmara bölgesinde yer alan Kocaeli’nin ilçesi olan Gölcük, Kocaeli’nin yerleşim yerlerinden biridir. Gölcük İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 217 km2’dir. Rakımı ise 14 m olarak hesaplanmıştır. Gölcük ilçesinin doğusunda Başiskele, batısında Karamürsel, Güneyinde ise Bursa ilçeleri bulunmaktadır. Gölcük ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Gölcük İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Gölcük ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 170.503 nüfusa sahiptir.

Gölcük Posta Kodu
Gölcük Posta Kodu