İçeriğe geç

Gölbaşı Yol Tarifi

Adıyaman Gölbaşı yol tarifi; yazımızda öncelikle Gölbaşı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gölbaşı’na nasıl gidilir? Gölbaşı yol tarifi? Gölbaşı yol haritası? Gölbaşı İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gölbaşı İlçesi Hakkında

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Adıyaman’ın ilçesi olan Gölbaşı, Adıyaman’ın yerleşim yerlerinden biridir. Gölbaşı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 800 km2’dir. Gölbaşı ilçesinin rakımı ise 902 m olarak hesaplanmıştır. Gölbaşı ilinin Kuzeyinde Malatya, doğusunda ise Tut, batısında Kahramanmaraş, Güneyinde ise Besni ilçeleri bulunmaktadır. Gölbaşı ilçesi karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Gölbaşı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Gölbaşı ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 49.253 nüfusa sahiptir.

Gölbaşı İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Gölbaşı Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Gölbaşı’na yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Gölbaşı Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gölbaşı’na yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Gölbaşı’na Nasıl Gidilir? Gölbaşı Yol Tarifi

Gölbaşı’na kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Gölbaşı’na gelebilirsiniz. Gölbaşı karayolu ile Adıyaman şehir merkezine 70,7 km, İstanbul’a yaklaşık 1.186 km, Ankara’ya yaklaşık 751 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.157 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Adıyaman Şehir Merkezinde yer alan Adıyaman Havalimanı’na gidebilirsiniz. Adıyaman Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Gölbaşı ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Adıyaman’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Adıyaman demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Gölbaşı ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.