İçeriğe geç

Gölbaşı Yol Tarifi

Ankara Gölbaşı yol tarifi; yazımızda öncelikle Gölbaşı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gölbaşı’na nasıl gidilir? Gölbaşı yol tarifi? Gölbaşı yol haritası? Gölbaşı İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gölbaşı İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara’nın ilçesi olan Gölbaşı, Ankara’nın yerleşim yerlerinden biridir. Gölbaşı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.364 km2’dir. Gölbaşı ilçesinin rakımı ise 1.006 m olarak hesaplanmıştır. Gölbaşı ilinin Kuzeyinde Çankaya, doğusunda ise Bala, batısında Polatlı, Güneyinde ise Haymana ilçeleri bulunmaktadır. Gölbaşı ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Gölbaşı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Gölbaşı ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 138.944 nüfusa sahiptir.

Gölbaşı İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Gölbaşı Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Gölbaşı’na yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Gölbaşı Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gölbaşı’na yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Gölbaşı’na Nasıl Gidilir? Gölbaşı Yol Tarifi

Gölbaşı’na kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Gölbaşı’na gelebilirsiniz. Gölbaşı karayolu ile Ankara şehir merkezine 19,6 km, İstanbul’a yaklaşık 470 km, Bursa’ya yaklaşık 392 km, İzmir’den ise yaklaşık 823 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Ankara Şehir Merkezinde yer alan Ankara Esenboğa Havalimanı’na gidebilirsiniz. Ankara Esenboğa Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Gölbaşı ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Ankara’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Ankara demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Gölbaşı ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.