İçeriğe geç

Göksun Yol Tarifi

Kahramanmaraş Göksun yol tarifi; yazımızda öncelikle Göksun şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Göksun’a nasıl gidilir? Göksun yol tarifi? Göksun yol haritası? Göksun İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Göksun İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Kahramanmaraş’ın ilçesi olan Göksun, Kahramanmaraş’ın yerleşim yerlerinden biridir. Göksun İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.942 km2’dir. Göksun ilçesinin rakımı ise 1.347 m olarak hesaplanmıştır. Göksun ilçesinin Kuzeyinde Kayseri ve Afşin, doğusunda ise Ekinözü ve Dulkadiroğlu, batısında Adana, Güneyinde ise Andıran ve Onikişubat ilçeleri bulunmaktadır. Göksun ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Göksun İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Göksun ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 52.255 nüfusa sahiptir.

Göksun İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Göksun Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Göksun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Göksun Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Göksun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Göksun’a Nasıl Gidilir? Göksun Yol Tarifi

Göksun’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Göksun’a gelebilirsiniz. Göksun karayolu ile Kahramanmaraş şehir merkezine 98.8 km, İstanbul’a yaklaşık 948 km, Ankara’ya yaklaşık 504 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.033 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Kahramanmaraş Şehir Merkezinde yer alan Kahramanmaraş Havalimanı’na gidebilirsiniz. Kahramanmaraş Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Göksun ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kahramanmaraş’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Kahramanmaraş demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Göksun ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.