İçeriğe geç

Gökçebey Yol Tarifi

Zonguldak Gökçebey yol tarifi; yazımızda öncelikle Gökçebey şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gökçebey’e nasıl gidilir? Gökçebey yol tarifi? Gökçebey yol haritası? Gökçebey İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gökçebey İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Zonguldak’ın ilçesi olan Gökçebey, Zonguldak’ın yerleşim yerlerinden biridir. Gökçebey İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 183 km2’dir. Gökçebey ilçesinin rakımı ise 62 m olarak hesaplanmıştır. Gökçebey ilçesinin Kuzeyinde Çaycuma, doğusunda Bartın, batısında Zonguldak Merkez ve Devrek, Güneyinde ise Karabük ilçeleri bulunmaktadır. Gökçebey ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Gökçebey İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Gökçebey ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 21.108 nüfusa sahiptir.

Gökçebey İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Gökçebey Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Gökçebey’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Gökçebey Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gökçebey’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Gökçebey’e Nasıl Gidilir? Gökçebey Yol Tarifi

Gökçebey’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Gökçebey’e gelebilirsiniz. Gökçebey karayolu ile Zonguldak şehir merkezine 51.7 km, İstanbul’a yaklaşık 397 km, Ankara’ya yaklaşık 246 km, İzmir’den ise yaklaşık 749 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Zonguldak Şehir Merkezinde yer alan Zonguldak Çaycuma Havalimanı’na gidebilirsiniz. Zonguldak Çaycuma Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Gökçebey ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Zonguldak’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Zonguldak demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Gökçebey ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.