İçeriğe geç

Gökçebey Posta Kodu

Gökçebey Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Gökçebey Posta Kodu Sorgulama

Gökçebey’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Gökçebey ilçesi Hakkında

Gökçebey ilçesi alan olarak Türkiye’nin altı yüz altmış altıncı en büyük ilçesidir. Karadeniz bölgesinde yer alan Zonguldak’ın ilçesi olan Gökçebey, Zonguldak’ın yerleşim yerlerinden biridir. Gökçebey İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 183 km2’dir. Rakımı ise 62 m olarak hesaplanmıştır. Gökçebey ilçesinin Kuzeyinde Çaycuma, doğusunda Bartın, batısında Zonguldak Merkez ve Devrek, Güneyinde ise Karabük ilçeleri bulunmaktadır. Gökçebey ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Gökçebey İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Gökçebey ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 20.996 nüfusa sahiptir.

Gökçebey Posta Kodu
Gökçebey Posta Kodu