İçeriğe geç

Gökçeada Yol Tarifi

Çanakkale Gökçeada yol tarifi; yazımızda öncelikle Gökçeada şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gökçeada’ya nasıl gidilir? Gökçeada yol tarifi? Gökçeada yol haritası? Gökçeada İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gökçeada İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale’nin ilçesi olan Gökçeada, Çanakkale’nin yerleşim yerlerinden biridir. Gökçeada İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 282 km2’dir. Gökçeada ilçesinin rakımı ise 50 m olarak hesaplanmıştır. Gökçeada ili bir adadır. Gökçeada ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Gökçeada İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Gökçeada ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 9.440 nüfusa sahiptir.

Gökçeada İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Gökçeada Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Gökçeada’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Gökçeada Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gökçeada’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Gökçeada’ya Nasıl Gidilir? Gökçeada Yol Tarifi

Gökçeada’ya kara yolu ve ya hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Gökçeada’ya gelebilirsiniz. Gökçeada karayolu ile Çanakkale şehir merkezine 78,2 km, İstanbul’a yaklaşık 378 km, Ankara’ya yaklaşık 724 km, İzmir’den ise yaklaşık 429 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Çanakkale Şehir Merkezinde yer alan Çanakkale Havalimanı’na gidebilirsiniz. Çanakkale Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Gökçeada ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.