İçeriğe geç

Gökçeada Posta Kodu

Gökçeada Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Gökçeada Posta Kodu Sorgulama

Gökçeada’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde-mahalle-köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Gökçeada ilçesi Hakkında

Gökçeada ilçesi alan olarak Türkiye’nin yedi yüz elli ikinci en büyük ilçesidir. Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale’nin ilçesi olan Gökçeada, Çanakkale’nin yerleşim yerlerinden biridir. Gökçeada İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 282 km2’dir. Rakımı ise 50 m olarak hesaplanmıştır. Gökçeada ili bir adadır. Gökçeada ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Gökçeada İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Gökçeada ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 10.106 nüfusa sahiptir.

Gökçeada Posta Kodu
Gökçeada Posta Kodu