İçeriğe geç

Erzurum Giresun Arası Kaç KM

Erzurum Giresun arası kaç km; yazımızda öncelikle Erzurum ve Giresun şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erzurum Giresun arası kaç km? Erzurum Giresun arası kaç saat? Erzurum Giresun yol tarifi? Erzurum Giresun arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erzurum ile Giresun İli Hakkında Genel Bilgiler

Erzurum ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Erzurum ili yüzölçümü yaklaşık 25,355 km2’dir. Erzurum ilinin coğrafi konumu ise 39° 57′ 23″ K  41° 10′ 12″D GPS     koordinatlarıdır.

Giresun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Giresun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Giresun ili yüzölçümü yaklaşık 6.934km2’dir. Giresun ilinin coğrafi konumu ise 40°34′47″K 38°35′40″D  GPS koordinatlarıdır.

Erzurum Giresun Arası Kaç KM

Erzurum Giresun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 360 km’dir. Erzurum Giresun arası mesafe havayolu ile yaklaşık 269 km’dir.

Erzurum Giresun Arası Kaç KM

Erzurum Giresun Arası Kaç Saat

Erzurum Giresun arası kaç saat; Erzurum Giresun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 360 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat sürmektedir. Erzurum Giresun arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat sürmektedir. Erzurum Giresun arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 269 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 51 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat

Otobüs ile;

5 saat

Uçak ile;

51 dakika

Erzurum Giresun Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Erzurum Giresun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 360 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 20 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 29 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Erzurum Giresun Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Erzurum Giresun arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Erzurum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzurum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Giresun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Giresun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.