İçeriğe geç

Erzincan Giresun Arası Kaç KM

Erzincan Giresun arası kaç km; yazımızda öncelikle Erzincan ve Giresun şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erzincan Giresun arası kaç km? Erzincan Giresun arası kaç saat? Erzincan Giresun yol tarifi? Erzincan Giresun arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erzincan ile Giresun İli Hakkında Genel Bilgiler

Erzincan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzincan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Erzincan ili yüzölçümü yaklaşık 11,974 km2’dir. Erzincan ilinin coğrafi konumu ise 39°40′42″K 39°19′48″D  GPS koordinatlarıdır.

Giresun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Giresun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Giresun ili yüzölçümü yaklaşık 6.934km2’dir. Giresun ilinin coğrafi konumu ise 40°34′47″K 38°35′40″D  GPS koordinatlarıdır.

Erzincan Giresun Arası Kaç KM

Erzincan Giresun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 293 km’dir. Erzincan Giresun arası mesafe havayolu ile yaklaşık 161 km’dir.

Erzincan Giresun Arası Kaç KM

Erzincan Giresun Arası Kaç Saat

Erzincan Giresun arası kaç saat; Erzincan Giresun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 293 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Erzincan Giresun arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Erzincan Giresun arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 161 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 42 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

42 dakika

Erzincan Giresun Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Erzincan Giresun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 293 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 17 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 24 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Erzincan Giresun Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Erzincan Giresun arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Erzincan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzincan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Giresun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Giresun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.