İçeriğe geç

Elazığ Giresun Arası Kaç KM

Elazığ Giresun arası kaç km; yazımızda öncelikle Elazığ ve Giresun şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Elazığ Giresun arası kaç km? Elazığ Giresun arası kaç saat? Elazığ Giresun yol tarifi? Elazığ Giresun arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Elazığ ile Giresun İli Hakkında Genel Bilgiler

Elazığ ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Elazığ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Elazığ ili yüzölçümü yaklaşık 9,153 km2’dir. Elazığ ilinin coğrafi konumu ise 40° 21’ ile 38° 30’K 38°17 ile 39°11D GPS koordinatlarıdır.

Giresun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Giresun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Giresun ili yüzölçümü yaklaşık 6.934km2’dir. Giresun ilinin coğrafi konumu ise 40°34′47″K 38°35′40″D  GPS koordinatlarıdır.

Elazığ Giresun Arası Kaç KM

Elazığ Giresun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 492 km’dir. Elazığ Giresun arası mesafe havayolu ile yaklaşık 260 km’dir.

Elazığ Giresun Arası Kaç KM

Elazığ Giresun Arası Kaç Saat

Elazığ Giresun arası kaç saat; Elazığ Giresun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 492 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Elazığ Giresun arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Elazığ Giresun arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 260 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

50 dakika

Elazığ Giresun Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Elazığ Giresun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 492 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 28 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 40 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Elazığ Giresun Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Elazığ Giresun arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Elazığ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Elazığ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Giresun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Giresun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.