İçeriğe geç

Diyarbakır Giresun Arası Kaç KM

Diyarbakır Giresun arası kaç km; yazımızda öncelikle Diyarbakır ve Giresun şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Diyarbakır Giresun arası kaç km? Diyarbakır Giresun arası kaç saat? Diyarbakır Giresun yol tarifi? Diyarbakır Giresun arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Diyarbakır ile Giresun İli Hakkında Genel Bilgiler

Diyarbakır ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Diyarbakır ili yüzölçümü yaklaşık 15,272 km2’dir. Diyarbakır ilinin coğrafi konumu ise 38.066°K 40.2715°D GPS koordinatlarıdır.

Giresun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Giresun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Giresun ili yüzölçümü yaklaşık 6.934km2’dir. Giresun ilinin coğrafi konumu ise 40°34′47″K 38°35′40″D  GPS koordinatlarıdır.

Diyarbakır Giresun Arası Kaç KM

Diyarbakır Giresun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 641 km’dir. Diyarbakır Giresun arası mesafe havayolu ile yaklaşık 368 km’dir.

Diyarbakır Giresun Arası Kaç KM

Diyarbakır Giresun Arası Kaç Saat

Diyarbakır Giresun arası kaç saat; Diyarbakır Giresun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 641 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Diyarbakır Giresun arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Diyarbakır Giresun arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 368 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat

Diyarbakır Giresun Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Diyarbakır Giresun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 641 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 36 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 52 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Diyarbakır Giresun Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Diyarbakır Giresun arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Diyarbakır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Diyarbakır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Giresun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Giresun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.