İçeriğe geç

Bitlis Giresun Arası Kaç KM

Bitlis Giresun arası kaç km; yazımızda öncelikle Bitlis ve Giresun şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bitlis Giresun arası kaç km? Bitlis Giresun arası kaç saat? Bitlis Giresun yol tarifi? Bitlis Giresun arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bitlis ile Giresun İli Hakkında Genel Bilgiler

Bitlis ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bitlis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bitlis ili yüzölçümü yaklaşık 10,582 km2’dir. Bitlis ilinin coğrafi konumu ise 38°31′33″K 42°23′16″D  GPS koordinatlarıdır.

Giresun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Giresun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Giresun ili yüzölçümü yaklaşık 6.934km2’dir. Giresun ilinin coğrafi konumu ise 40°34′47″K 38°35′40″D  GPS koordinatlarıdır.

Bitlis Giresun Arası Kaç KM

Bitlis Giresun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 633 km’dir. Bitlis Giresun arası mesafe havayolu ile yaklaşık 429 km’dir.

Bitlis Giresun Arası Kaç Saat

Bitlis Giresun arası kaç saat; Bitlis Giresun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 633 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat sürmektedir. Bitlis Giresun arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Bitlis Giresun arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 429 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat

Otobüs ile;

8 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Bitlis Giresun Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bitlis Giresun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 633 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 35 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 51 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bitlis Giresun Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bitlis Giresun arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bitlis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bitlis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Giresun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Giresun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.