İçeriğe geç

Bingöl Giresun Arası Kaç KM

Bingöl Giresun arası kaç km; yazımızda öncelikle Bingöl ve Giresun şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bingöl Giresun arası kaç km? Bingöl Giresun arası kaç saat? Bingöl Giresun yol tarifi? Bingöl Giresun arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bingöl ile Giresun İli Hakkında Genel Bilgiler

Bingöl ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bingöl ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bingöl ili yüzölçümü yaklaşık 8,253 km2’dir. Bingöl ilinin coğrafi konumu ise 39°02′28″K 40°40′33″D GPS koordinatlarıdır.

Giresun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Giresun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Giresun ili yüzölçümü yaklaşık 6.934km2’dir. Giresun ilinin coğrafi konumu ise 40°34′47″K 38°35′40″D  GPS koordinatlarıdır.

Bingöl Giresun Arası Kaç KM

Bingöl Giresun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 506 km’dir. Bingöl Giresun arası mesafe havayolu ile yaklaşık 289 km’dir.

Bingöl Giresun Arası Kaç Saat

Bingöl Giresun arası kaç saat; Bingöl Giresun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 506 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Bingöl Giresun arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Bingöl Giresun arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 289 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 53 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

53 dakika

Bingöl Giresun Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bingöl Giresun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 506 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 28 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 41 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bingöl Giresun Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bingöl Giresun arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bingöl’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bingöl’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Giresun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Giresun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.