İçeriğe geç

Giresun Alan Kodu

Alan Kodu: Bir ülkedeki illerin veya bölgelere ait telefon abonesine ulaşmak için arama yapılmasını sağlayan kod olarak tanımlanabilir. Türkiye’ den bahsedecek olursak her bir ilin alan kodu bulunmaktadır. Herhangi bir ilde sabit telefon numarası aranacağı zaman ulaşabilmek için illere ait olan alan kodları ile girilerek arama yapılmalıdır. Giresun ilinin alan kodu ise 454 şeklindedir. Giresun ilinde herhangi bir sabit telefon numarası araması yapıldığında öncelikle ile ait olan alan kodu tuşlanıp, arama yapılacak olan sabit telefon numarası girilerek il sınırı içerinde bulunan bütün sabit telefon numaraları ile iletişime geçebilmeniz mümkün olmaktadır.

454 Nerenin Alan Kodu?

Giresun İlinin alan kodu sorusuna cevap olarak 454 olduğunu söyleyebiliriz. Alan kodları her şehirlerde bulunan ve arama yapılmasında önemli bir konumdadır. Türkiye’nin her ilinde farklılaşan bu kod, sabit numaralara arama yapılabilmesi için bilinmesi gerekmektedir.

Giresun Telefon Kodu, Giresun ili

Giresun ilçeleri, Giresun ili alan olarak Türkiye’nin elli birinci en büyük ilimizdir. Bölgede Karadeniz’in yerli kabilelerinin varlığı düşünülmekte olup Hitit kaynaklarında “Kaşka” adıyla geçen kendir tarımı yapan savaşçı bir toplum olarak geçmektedir. Miletli koloniciler tarafından yerleşilen kent merkezinin çepherinde Tzan/Laz halkına ait köyler bulunmuştur. Giresun ilinin ekonomik yapısını ağırlıklı olarak tarım sektörü oluşturmaktadır. Başlıca ürünü fındık olup Türkiye’de ve diğer birçok ülkede ihracatı söz konusudur. Giresun ilinin 2020 TÜİK verisine göre  448.721 nüfusa sahip ilimizdir. Giresun ilinde on altı tane ilçe bulunmaktadır.

Giresun ilinin yüz ölçümü 6,831 km2’dir. Giresun ilinin coğrafi konumu ise 40° 55′ 3.1224” Kuzey ve 38° 23′ 33.5544” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Giresun Alan Kodu
Giresun Alan Kodu

Giresun Belediyesi resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye Alan Kodları sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz…