İçeriğe geç

Geyve Yol Tarifi

Sakarya Geyve yol tarifi; yazımızda öncelikle Geyve şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Geyve’ye nasıl gidilir? Geyve yol tarifi? Geyve yol haritası? Geyve İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Geyve İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Sakarya’nın ilçesi olan Geyve, Sakarya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Geyve İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 662 km2’dir. Geyve ilçesinin rakımı ise 84 m olarak hesaplanmıştır. Geyve ilçesinin Kuzeyinde Sapanca, Arifiye, Erenler ve Karapürçek, doğusunda Karapürçek ve Taraklı, batısında Pamukova, Güneyinde ise Bilecik ilçeleri bulunmaktadır. Geyve ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Geyve İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Geyve ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 49.958 nüfusa sahiptir.

Geyve İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Geyve Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Geyve’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Geyve Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Geyve’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Geyve’ye Nasıl Gidilir? Geyve Yol Tarifi

Geyve’ye kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Geyve’ye gelebilirsiniz. Geyve karayolu ile Sakarya şehir merkezine 34.2 km, İstanbul’a yaklaşık 175 km, Ankara’ya yaklaşık 331 km, İzmir’den ise yaklaşık 474 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Sakarya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Sakarya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Geyve ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.