İçeriğe geç

Gevaş Yol Tarifi

Van Gevaş yol tarifi; yazımızda öncelikle Gevaş şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gevaş’a nasıl gidilir? Gevaş yol tarifi? Gevaş yol haritası? Gevaş İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gevaş İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Van’ın ilçesi olan Gevaş, Van’ın yerleşim yerlerinden biridir. Gevaş İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.544 km2’dir. Gevaş ilçesinin rakımı ise 1.694 m olarak hesaplanmıştır. Gevaş ilçesinin Kuzeyinde Edremit ve Van Gölü, doğusunda Gürpınar, batısında Bitlis, Güneyinde ise Bahçesaray ve Çatak ilçeleri bulunmaktadır. Gevaş ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Gevaş İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Gevaş ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 28.235 nüfusa sahiptir.

Gevaş İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Gevaş Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Gevaş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Gevaş Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gevaş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Gevaş’a Nasıl Gidilir? Gevaş Yol Tarifi

Gevaş’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Gevaş’a gelebilirsiniz. Gevaş karayolu ile Van şehir merkezine 51.4 km, İstanbul’a yaklaşık 1.493 km, Ankara’ya yaklaşık 1.181 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.846 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Van Şehir Merkezinde yer alan Van Ferit Melen Havalimanı’na gidebilirsiniz. Van Ferit Melen Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Gevaş ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Van’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Van demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Gevaş ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.