İçeriğe geç

Gerze Yol Tarifi

Sinop Gerze yol tarifi; yazımızda öncelikle Gerze şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gerze’ye nasıl gidilir? Gerze yol tarifi? Gerze yol haritası? Gerze İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gerze İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Sinop’un ilçesi olan Gerze, Sinop’un yerleşim yerlerinden biridir. Gerze İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 487 km2’dir. Gerze ilçesinin rakımı ise 31 m olarak hesaplanmıştır. Gerze ilçesinin Kuzeyinde ve batısında Sinop Merkez, Güneyinde ise Dikmen ve Boyabat ilçeleri bulunmaktadır. Gerze ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Gerze İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Gerze ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 25.327 nüfusa sahiptir.

Gerze İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Gerze Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Gerze’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Gerze Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gerze’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Gerze’ye Nasıl Gidilir? Gerze Yol Tarifi

Gerze’ye kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Gerze’ye gelebilirsiniz. Gerze karayolu ile Sinop şehir merkezine 28.6 km, İstanbul’a yaklaşık 673 km, Ankara’ya yaklaşık 398 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.026 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Sinop Şehir Merkezinde yer alan Sinop Havalimanı’na gidebilirsiniz. Sinop Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Gerze ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ulaşımı yoktur.