İçeriğe geç

Gerze Posta Kodu

Gerze Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Gerze Posta Kodu Sorgulama

Gerze’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Gerze ilçesi Hakkında

Gerze ilçesi alan olarak Türkiye’nin beş yüz yetmiş altıncı en büyük ilçesidir. Karadeniz bölgesinde yer alan Sinop’un ilçesi olan Gerze, Sinop’un yerleşim yerlerinden biridir. Gerze İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 487 km2’dir. Rakımı ise 31 m olarak hesaplanmıştır. Gerze ilçesinin Kuzeyinde ve batısında Sinop Merkez, Güneyinde ise Dikmen ve Boyabat ilçeleri bulunmaktadır. Gerze ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Gerze İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Gerze ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 26.191 nüfusa sahiptir.

Gerze Posta Kodu
Gerze Posta Kodu