Germencik Yol Tarifi

Aydın Germencik yol tarifi; yazımızda öncelikle Germencik şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Germencik’e nasıl gidilir? Germencik yol tarifi? Germencik yol haritası? Germencik İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Germencik İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Aydın’ın ilçesi olan Germencik, Aydın’ın yerleşim yerlerinden biridir. Germencik İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 394  km2’dir. Germencik ilçesinin rakımı ise 61 m olarak hesaplanmıştır. Germencik ilinin Kuzeyinde İzmir, doğusunda ise İncirliova, batısında Kuşadası, Güneyinde ise Söke ilçeleri bulunmaktadır. Germencik ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Germencik İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Germencik ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 44.255 nüfusa sahiptir.

Germencik İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Germencik Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Germencik’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Germencik Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Germencik’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Germencik’e Nasıl Gidilir? Germencik Yol Tarifi

Germencik’e kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Germencik’e gelebilirsiniz. Germencik karayolu ile Aydın şehir merkezine 33,6 km, İstanbul’a yaklaşık 553 km, Ankara’ya yaklaşık 633 km, İzmir’den ise yaklaşık 94,3 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Aydın’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Aydın demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Germencik ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.