İçeriğe geç

Gerger Yol Tarifi

Adıyaman Gerger yol tarifi; yazımızda öncelikle Gerger şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gerger’e nasıl gidilir? Gerger yol tarifi? Gerger yol haritası? Gerger İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gerger İlçesi Hakkında

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Adıyaman’ın ilçesi olan Gerger, Adıyaman’ın yerleşim yerlerinden biridir. Gerger İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 668 km2’dir. Gerger ilçesinin rakımı ise 750 m olarak hesaplanmıştır. Gerger ilinin Kuzeyinde Malatya, doğusunda ise Diyarbakır, batısında Kahta, Güneyinde ise Gaziantep  ilçeleri bulunmaktadır. Gerger ilçesi karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Gerger İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Gerger ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 17.552 nüfusa sahiptir.

Gerger İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Gerger Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Gerger’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Gerger Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gerger’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Gerger’e Nasıl Gidilir? Gerger Yol Tarifi

Gerger’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Gerger’e gelebilirsiniz. Gerger karayolu ile Adıyaman şehir merkezine 105 km, İstanbul’a yaklaşık 1.351 km, Ankara’ya yaklaşık 794 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.322 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Adıyaman Şehir Merkezinde yer alan Adıyaman Havalimanı’na gidebilirsiniz. Adıyaman Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Gerger ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Adıyaman’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Adıyaman demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Gerger ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.