İçeriğe geç

Gerede Yol Tarifi

Bolu Gerede yol tarifi; yazımızda öncelikle Gerede şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gerede’ye nasıl gidilir? Gerede yol tarifi? Gerede yol haritası? Gerede İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gerede İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Bolu’nun ilçesi olan Gerede, Bolu’nun yerleşim yerlerinden biridir. Gerede İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.060 km2’dir. Gerede ilçesinin rakımı ise 1.326 m olarak hesaplanmıştır. Gerede ilinin Kuzeyinde Mengen, doğusunda ise Çankırı, batısında Yeniçağa ilçeleri bulunmaktadır. Gerede ilçesi Karsal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Gerede İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Gerede ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 33.926 nüfusa sahiptir.

Gerede İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Gerede Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Gerede’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Gerede Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gerede’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Gerede’ye Nasıl Gidilir? Gerede Yol Tarifi

Gerede’ye kara yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Gerede’ye gelebilirsiniz. Gerede karayolu ile Bolu şehir merkezine 48,7 km, İstanbul’a yaklaşık 318 km, Ankara’ya yaklaşık 145 km, İzmir’den ise yaklaşık 318 km uzaklıktadır. Hava yolu ve demir yolu ile ulaşımı yoktur.