İçeriğe geç

Gercüş Yol Tarifi

Batman Gercüş yol tarifi; yazımızda öncelikle Gercüş şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gercüş’e nasıl gidilir? Gercüş yol tarifi? Gercüş yol haritası? Gercüş İlçeleri Yol Güzergâhı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gercüş İlçesi Hakkında

Güney Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Batman’ın ilçesi olan Gercüş, Batman’ın yerleşim yerlerinden biridir. Gercüş İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 914 km2’dir. Gercüş ilçesinin rakımı ise 1000 m olarak hesaplanmıştır. Gercüş İlçesinin, Kuzeyinde, Batman Merkez, Doğusunda, Hasankeyf Batısında, Diyarbakır Güneyinde, Mardin ilçeleri bulunmaktadır. Gercüş ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Gercüş İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Gercüş ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 20,484 nüfusa sahiptir.

Gercüş İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Gercüş Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Gercüş’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Gercüş Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gercüş’e yol güzergâhı oluşturabilirsiniz.  

Gercüş’e Nasıl Gidilir? Gercüş Yol Tarifi

Gercüş’e kara yolu, havayolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Gercüş’e gelebilirsiniz. Gercüş karayolu ile Batman şehir merkezine yaklaşık 60 İstanbul’a yaklaşık 1573 km, Ankara’ya yaklaşık 1138 km, İzmir’den ise yaklaşık 1544 km uzaklıktadır. Batman’a havayolu ulaşımı ve demiryolu ulaşımı bulunmamaktadır.