İçeriğe geç

Genç Yol Tarifi

Bingöl Genç yol tarifi; yazımızda öncelikle Genç şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Genç’e nasıl gidilir? Genç yol tarifi? Genç yol haritası? Genç İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Genç İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bingöl’ün ilçesi olan Genç, Bingöl’ün yerleşim yerlerinden biridir. Genç İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.443 km2’dir. Genç ilçesinin rakımı ise 1.018 m olarak hesaplanmıştır. Genç ilinin Kuzeyinde Bingöl merkez, doğusunda ise Solhan, batısında Elazığ, Güneyinde ise Diyarbakır ilçeleri bulunmaktadır. Genç ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Genç İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Genç ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 34.181 nüfusa sahiptir.

Genç İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Genç Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Genç’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Genç Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Genç’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Genç’e Nasıl Gidilir? Genç Yol Tarifi

Genç’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Genç’e gelebilirsiniz. Genç karayolu ile Bingöl şehir merkezine 35,5 km, İstanbul’a yaklaşık 1,356 km, Ankara’ya yaklaşık 912 km, İzmir’den ise yaklaşık 1,538 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Bingöl Şehir Merkezinde yer alan Bingöl Havalimanı’na gidebilirsiniz. Bingöl Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Genç ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Bingöl’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Bingöl demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Genç ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.