İçeriğe geç

Gemlik Yol Tarifi

Bursa Gemlik yol tarifi; yazımızda öncelikle Gemlik şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gemlik’e nasıl gidilir? Gemlik yol tarifi? Gemlik yol haritası? Gemlik İlçeleri Yol Güzergâhı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gemlik İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Bursa’nın ilçesi olan Gemlik, Bursa’nın yerleşim yerlerinden biridir. Gemlik İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 413 km2’dir. Gemlik ilçesinin rakımı ise 5 m olarak hesaplanmıştır. Gemlik İlçesinin, Kuzeyinde, Yalova, Doğusunda, Orhangazi Batısında, Mudanya Güneyinde, Osmangazi ilçeleri bulunmaktadır. Gemlik ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Gemlik İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Gemlik ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 111,488 nüfusa sahiptir.

Gemlik İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Gemlik Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Gemlik’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Gemlik Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gemlik’e yol güzergâhı oluşturabilirsiniz.  

Gemlik’e Nasıl Gidilir? Gemlik Yol Tarifi

Gemlik’e kara yolu, havayolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Gemlik’e gelebilirsiniz. Gemlik karayolu ile Bursa şehir merkezine yaklaşık 32 İstanbul’a yaklaşık 128 km, Ankara’ya yaklaşık 451 km, İzmir’den ise yaklaşık 362 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Bursa Şehir Merkezinde yer alan Bursa Yenişehir Havalimanı’na gidebilirsiniz. Bursa Yenişehir Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Akyurt ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Bursa’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Bursa demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Akyurt ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.