İçeriğe geç

Gemerek Yol Tarifi

Sivas Gemerek yol tarifi; yazımızda öncelikle Gemerek şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gemerek’e nasıl gidilir? Gemerek yol tarifi? Gemerek yol haritası? Gemerek İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gemerek İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas’ın ilçesi olan Gemerek, Sivas’ın yerleşim yerlerinden biridir. Gemerek İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.131 km2’dir. Gemerek ilçesinin rakımı ise 1.211 m olarak hesaplanmıştır. Gemerek ilçesinin Kuzeyinde Yozgat ve Şarkışla, doğusunda Şarkışla, batısında ve Güneyinde ise Kayseri ilçeleri bulunmaktadır. Gemerek ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Gemerek İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Gemerek ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 22.845 nüfusa sahiptir.

Gemerek İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Gemerek Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Gemerek’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Gemerek Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gemerek’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Gemerek’e Nasıl Gidilir? Gemerek Yol Tarifi

Gemerek’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Gemerek’e gelebilirsiniz. Gemerek karayolu ile Sivas şehir merkezine 119 km, İstanbul’a yaklaşık 856 km, Ankara’ya yaklaşık 395 km, İzmir’den ise yaklaşık 924 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Sivas Şehir Merkezinde yer alan Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’na gidebilirsiniz. Sivas Nuri Demirağ Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Gemerek ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Sivas’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Sivas demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Gemerek ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.