İçeriğe geç

Gelibolu Yol Tarifi

Çanakkale Gelibolu yol tarifi; yazımızda öncelikle Gelibolu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gelibolu’ya nasıl gidilir? Gelibolu yol tarifi? Gelibolu yol haritası? Gelibolu İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gelibolu İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale’nin ilçesi olan Gelibolu, Çanakkale’nin yerleşim yerlerinden biridir. Gelibolu İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 823 km2’dir. Gelibolu ilçesinin rakımı ise 20 m olarak hesaplanmıştır. Gelibolu ilinin Kuzeyinde Tekirdağ, Güneyinde ise Eceabat ilçeleri bulunmaktadır. Gelibolu ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Gelibolu İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Gelibolu ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 44.346 nüfusa sahiptir.

Gelibolu İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Gelibolu Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Gelibolu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Gelibolu Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gelibolu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Gelibolu’ya Nasıl Gidilir? Gelibolu Yol Tarifi

Gelibolu’ya kara yolu ve ya hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Gelibolu’ya gelebilirsiniz. Gelibolu karayolu ile Çanakkale şehir merkezine 51,0 km, İstanbul’a yaklaşık 297 km, Ankara’ya yaklaşık 631 km, İzmir’den ise yaklaşık 426 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Çanakkale Şehir Merkezinde yer alan Çanakkale Havalimanı’na gidebilirsiniz. Çanakkale Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Gelibolu ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.