İçeriğe geç

Gelendost Yol Tarifi

Isparta Gelendost yol tarifi; yazımızda öncelikle Gelendost şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gelendost’a nasıl gidilir? Gelendost yol tarifi? Gelendost yol haritası? Gelendost İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gelendost İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Isparta’nın ilçesi olan Gelendost, Isparta’nın yerleşim yerlerinden biridir. Gelendost İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 610 km2’dir. Gelendost ilçesinin rakımı ise 952 m olarak hesaplanmıştır. Gelendost ilinin Kuzeyinde Yalvaç, doğusunda ise Şarkikaraağaç, batısında ve Güneyinde ise Eğirdir ilçeleri bulunmaktadır. Gelendost ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Gelendost İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Gelendost ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 15.298 nüfusa sahiptir.

Gelendost İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Gelendost Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Gelendost’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Gelendost Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gelendost’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Gelendost’a Nasıl Gidilir? Gelendost Yol Tarifi

Gelendost’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Gelendost’a gelebilirsiniz. Gelendost karayolu ile Isparta şehir merkezine 75.1 km, İstanbul’a yaklaşık 553 km, Ankara’ya yaklaşık 313 km, İzmir’den ise yaklaşık 475 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Isparta Şehir Merkezinde yer alan Isparta Süleyman Demirel Havalimanı’na gidebilirsiniz. Isparta Süleyman Demirel Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Gelendost ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Isparta’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Isparta demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Gelendost ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.