İçeriğe geç

Gelendost Posta Kodu

Gelendost Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Gelendost Posta Kodu Sorgulama

Gelendost’ da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Gelendost ilçesi Hakkında

Gelendost ilçesi alan olarak Türkiye’nin beş yüz dokuzuncu en büyük ilçesidir. Akdeniz bölgesinde yer alan Isparta’nın ilçesi olan Gelendost, Isparta’nın yerleşim yerlerinden biridir. Gelendost İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 610 km2’dir. Rakımı ise 952 m olarak hesaplanmıştır. Gelendost ilinin Kuzeyinde Yalvaç, doğusunda ise Şarkikaraağaç, batısında ve Güneyinde ise Eğirdir ilçeleri bulunmaktadır. Gelendost ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Gelendost İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Gelendost ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 15.149 nüfusa sahiptir.

Gelendost Posta Kodu
Gelendost Posta Kodu