İçeriğe geç

Gediz Yol Tarifi

Kütahya Gediz yol tarifi; yazımızda öncelikle Gediz şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gediz’e nasıl gidilir? Gediz yol tarifi? Gediz yol haritası? Gediz İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gediz İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Kütahya’nın ilçesi olan Gediz, Kütahya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Gediz İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.193 km2’dir. Gediz ilçesinin rakımı ise 730 m olarak hesaplanmıştır. Gediz ilçesinin Kuzeyinde Hisarcık, Emet ve Çavdarhisar, doğusunda Aslanapa ve Altıntaş, batısında Simav ve Şaphane, Güneyinde ise Uşak ilçeleri bulunmaktadır. Gediz ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Gediz İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Gediz ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 50.274 nüfusa sahiptir.

Gediz İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Gediz Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Gediz’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Gediz Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gediz’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Gediz’e Nasıl Gidilir? Gediz Yol Tarifi

Gediz’e kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Gediz’e gelebilirsiniz. Gediz karayolu ile Kütahya şehir merkezine 92.2 km, İstanbul’a yaklaşık 372 km, Ankara’ya yaklaşık 392 km, İzmir’den ise yaklaşık 250 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kütahya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Kütahya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Gediz ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.