İçeriğe geç

Gebze Yol Tarifi

Kocaeli Gebze yol tarifi; yazımızda öncelikle Gebze şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gebze’ye nasıl gidilir? Gebze yol tarifi? Gebze yol haritası? Gebze İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gebze İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Kocaeli’nin ilçesi olan Gebze, Kocaeli’nin yerleşim yerlerinden biridir. Gebze İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 418 km2’dir. Gebze ilçesinin rakımı ise 184 m olarak hesaplanmıştır. Gebze ilçesinin Kuzeyinde İstanbul, doğusunda Dilovası ev Körfez, batısında Çayırova ve Darıca ilçeleri bulunmaktadır. Gebze ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Gebze İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Gebze ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 382.166 nüfusa sahiptir.

Gebze İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Gebze Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Gebze’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Gebze Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gebze’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Gebze’ye Nasıl Gidilir? Gebze Yol Tarifi

Gebze’ye kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Gebze’ye gelebilirsiniz. Gebze karayolu ile Kocaeli şehir merkezine 53.2 km, İstanbul’a yaklaşık 55.3 km, Ankara’ya yaklaşık 396 km, İzmir’den ise yaklaşık 423 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Kocaeli Şehir Merkezinde yer alan Kocaeli Cengiz Topel  Havalimanı’na gidebilirsiniz. Kocaeli Cengiz Topel  Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Gebze ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kocaeli’ne demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Kocaeli demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Gebze ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.