Gebze İzmit Arası Kaç KM

Gebze İzmit arası kaç km; yazımızda öncelikle Gebze ve İzmit şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gebze İzmit arası kaç km? Gebze İzmit arası kaç saat? Gebze İzmit yol tarifi? Gebze İzmit arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gebze ile İzmit İlçesi Hakkında Genel Bilgiler

Gebze ilçesi;

Marmara bölgesinde yer alan Gebze ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 418 km2’dir. Gebze ilçesinin coğrafi konumu ise 40° 48′ 9.0612” Kuzey ve 29° 26′ 23.2620” Doğu GPS koordinatlarıdır.

İzmit ilçesi;

Marmara bölgesinde yer alan İzmit ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 480 km2dir. İzmit ilçesinin coğrafi konumu ise 40° 45′ 55.5912” Kuzey ve 29° 56′ 26.9124” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Gebze İzmit Arası Kaç KM

Gebze İzmit arası mesafe karayolu ile yaklaşık 51 km’dir. Gebze İzmit arası mesafe havayolu ile yaklaşık 43 km’dir.

Gebze İzmit Arası Kaç KM

Gebze İzmit Arası Kaç Saat

Gebze İzmit arası kaç saat; Gebze İzmit arası mesafe karayolu ile yaklaşık 51 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 30 dakika sürmektedir. Gebze İzmit arası mesafe otobüs ile yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir. Gebze İzmit arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 43 kilometredir.

Özel araç ile;

30 dakika

Otobüs ile;

1 saat 30 dakika

Gebze İzmit Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Gebze İzmit arası mesafe karayolu ile yaklaşık 51 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 3 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 5 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Gebze İzmit Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Gebze İzmit arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Gebze’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gebze’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan İzmit’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İzmit’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.