İçeriğe geç

Gazipaşa Yol Tarifi

Antalya Gazipaşa yol tarifi; yazımızda öncelikle Gazipaşa şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gazipaşa’ya nasıl gidilir? Gazipaşa yol tarifi? Gazipaşa yol haritası? Gazipaşa İlçeleri Yol Güzergâhı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gazipaşa İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya’nın ilçesi olan Gazipaşa, Antalya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Gazipaşa İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 931 km2’dir. Gazipaşa ilçesinin rakımı ise 20 m olarak hesaplanmıştır. Gazipaşa ilinin Kuzeyinde Karaman, doğusunda Mersin, batısında Alanya ilçeleri bulunmaktadır. Gazipaşa ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Gazipaşa İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Gazipaşa ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 50,003 nüfusa sahiptir.

Gazipaşa İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Gazipaşa Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Gazipaşa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Gazipaşa Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gazipaşa’ya yol güzergâhı oluşturabilirsiniz.  

Gazipaşa’ya Nasıl Gidilir? Gazipaşa Yol Tarifi

Gazipaşa’ya kara yolu, havayolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Gazipaşa’ya gelebilirsiniz. Gazipaşa karayolu ile Antalya şehir merkezine 178 km, İstanbul’a yaklaşık 860 km, Ankara’ya yaklaşık 577 km, İzmir’den ise yaklaşık 635 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Antalya Şehir Merkezinde yer alan Antalya Havalimanı’na gidebilirsiniz. Antalya Havaalanı’ndan özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Gazipaşa ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Antalya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Antalya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Gazipaşa ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.