İçeriğe geç

Gazipaşa Posta Kodu

Gazipaşa Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Gazipaşa Posta Kodu Sorgulama

Gazipaşa’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Gazipaşa ilçesi Hakkında

Gazipaşa ilçesi alan olarak Türkiye’nin iki yüz yetmiş ikinci en büyük ilçesidir. Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya’nın ilçesi olan Gazipaşa, Antalya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Gazipaşa İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 931 km2’dir. Rakımı ise 20 m olarak hesaplanmıştır. Gazipaşa ilinin Kuzeyinde Karaman, doğusunda Mersin, batısında Alanya ilçeleri bulunmaktadır. Gazipaşa ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Gazipaşa İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Gazipaşa ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 51,555 nüfusa sahiptir.

Gazipaşa Posta Kodu
Gazipaşa Posta Kodu