İçeriğe geç

Gaziosmanpaşa Yol Tarifi

İstanbul Gaziosmanpaşa yol tarifi; yazımızda öncelikle Gaziosmanpaşa şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gaziosmanpaşa’ya nasıl gidilir? Gaziosmanpaşa yol tarifi? Gaziosmanpaşa yol haritası? Gaziosmanpaşa İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gaziosmanpaşa İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul’un ilçesi olan Gaziosmanpaşa, İstanbul’un yerleşim yerlerinden biridir. Gaziosmanpaşa İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 12 km2’dir. Gaziosmanpaşa ilçesinin rakımı ise 113 m olarak hesaplanmıştır. Gaziosmanpaşa ilçesinin Kuzeyinde Sultangazi, doğusunda Eyüp, batısında Esenler, Güneyinde ise Bayrampaşa ilçeleri bulunmaktadır. Gaziosmanpaşa ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Gaziosmanpaşa İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Gaziosmanpaşa ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 491.962 nüfusa sahiptir.

Gaziosmanpaşa İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Gaziosmanpaşa Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Gaziosmanpaşa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Gaziosmanpaşa Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gaziosmanpaşa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Gaziosmanpaşa’ya Nasıl Gidilir? Gaziosmanpaşa Yol Tarifi

Gaziosmanpaşa’ya kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Gaziosmanpaşa’ya gelebilirsiniz. Gaziosmanpaşa karayolu ile İstanbul şehir merkezine 15 km, Bursa’ya yaklaşık 168 km, Ankara’ya yaklaşık 502 km, İzmir’den ise yaklaşık 492 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından İstanbul Şehir Merkezinde yer alan İstanbul Atatürk Havalimanı,  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havalimanı’na gidebilirsiniz. İstanbul Atatürk Havalimanı,  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Gaziosmanpaşa ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde İstanbul’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. İstanbul demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Gaziosmanpaşa ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.