İçeriğe geç

Gaziemir Yol Tarifi

İzmir Gaziemir yol tarifi; yazımızda öncelikle Gaziemir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gaziemir’e nasıl gidilir? Gaziemir yol tarifi? Gaziemir yol haritası? Gaziemir İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gaziemir İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan İzmir’in ilçesi olan Gaziemir, İzmir’in yerleşim yerlerinden biridir. Gaziemir İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 70 km2’dir. Gaziemir ilçesinin rakımı ise 135 m olarak hesaplanmıştır. Gaziemir ilçesinin Kuzeyinde Karabağlar, doğusunda Buca, Güneyinde ise Menderes ilçeleri bulunmaktadır. Gaziemir ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Gaziemir İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Gaziemir ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 137.808 nüfusa sahiptir.

Gaziemir İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Gaziemir Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Gaziemir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Gaziemir Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gaziemir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Gaziemir’e Nasıl Gidilir? Gaziemir Yol Tarifi

Gaziemir’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Gaziemir’e gelebilirsiniz. Gaziemir karayolu ile İzmir şehir merkezine 13.8 km, İstanbul’a yaklaşık 492 km, Ankara’ya yaklaşık 601 km, Bursa’dan ise yaklaşık 357 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından İzmir Şehir Merkezinde yer alan İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na gidebilirsiniz. İzmir Adnan Menderes Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Gaziemir ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde İzmir’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. İzmir demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Gaziemir ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.